::Inici >Programació

Programació


2010

XVè Cicle de Música Catalanaiberoamericana - ACCI

DIA ARTISTA/ES OBRES LLOC HORA
1 D'AGOST DE 2010

Roser Ferrer-Morató, veu

Cecilio Tieles, piano
Montsalvatge , Sánchez de Fuentes,
Ortega Monasterio, Saumell, Mauri,
Iradier, Garay, Cervantes
Església de Prades 19:00 h
15 D'AGOST DE 2010 Cecilio Tieles, piano Brotons, Granados, Albéniz,
Vilaprinyó del Perugia, Montsalvatge

Monestir de

Santa Maria de Santa Oliva
22:00 h
29 D'AGOST DE 2010

Leonor Zayas, veu

Marc Torres, piano
Quesada, Guzmán, María Teresa Vera,
Domínguez, Milanés, Serrat, Ribas/Poal-Aregall,
Ortega Monasterio, Carla/Etxala, popular catalana
Església de Prades 19:00 h
3 DE SETEMBRE DE 2010 Dúo Chillida (violoncel i piano) Cassadó, Mompou, Albéniz,
Granados, Frescobaldi
Antic Hospital de Sta Magdalena
Montblanc
19:00 h
9 DE SETEMBRE DE 2010

Maria Escobar, soprano

Anna Cardona, piano
Cançons populars, Gerhard, Blancafort,
Lamote de Grignon, Brotons, Toldrà , Martínez Valls

Auditori Pare Antoni Soler
Conservatori de Vila-seca

20:30 h
11 DE SETEMBRE DE 2010

Isabel Cañas, soprano

Ma Carme Duran, mezzosoprano

Marc Torres, piano
Obradors, Montsalvatge, Granados,
Morera, Esplà, Toldrà, Martínez Valls
Plaça dels Porxos
Santa Coloma de Queralt
12:00 h
23 DE SETEMBRE DE 2010

Josep Maria Ferrando, violí

Marc Torres, piano 
Mompou, Turull, Brotons,
Montsalvatge, Márquez

Auditori Pare Antoni Soler 
Conservatori de Vila-seca

20:30 h
26 DE SETEMBRE DE 2010

Iwona Burzyñska, violí

Cecilio Tieles, piano
Brotons, Turull, Montsalvatge i Cervelló Auditori de la Escola de Música
de Mora d’Ebre
19:00 h



2009

  

Artistes
Localitat
Lloc
Data
Hora
13è CICLE DE MÚSICA CATALANAIBEROAMERICANA
Cecilio Tieles
Vila-seca
Auditori Pare Antoni Soler
 16  de novembre
18,00'
 
Silvia Vidal
Vila-seca
Auditori Pare A. Soler
 30 novembre
18,00
Jacint Gisbert-Roser Berengueras
Mora d’Ebre
Auditori
 23 de novembre
18,00
Jordi López Roig
Alcover
Sala Excelsior
 22 de  novembre
18,00
Niurka González - Ma del Henar Navarro
Vila-seca
Auditori Pare A. Soler
 23 de novembre
18,00
Concert  Homenatge  Manuel  Oltra
Vila-seca
Auditori Josep Carreras
14 de desembre
18,00
 
 
 
 
 
XVIIIè CICLE MONUMENTS VIUS
 
 
 
 
 
Grup Vocal LA3
Prades
Església
20  juliol
19,30
Nit de Boleros
Prades
Església
27  juliol
19,30
Dúo Cuypers-Lop
Barberà de la Conca
Castell
2  Agost
22,00
Evelio Tieles
Escaladei
Cartoixa d’Escaladei
17 Agost
19,00
Iwona Burziñska- Cecilio Tieles
Selva del Camp
Auditori Sta. Llúcia
12 octubre
19..00
 
 
 
 
 
XIIIè CICLE DE MÚSICA POPULAR i TRADICIONAL CATALANA
Vent  Fort  Cantada de havaneres
Vilabella
Hort
13 Juliol
20,00
Aires de Gralla
Ulldemolins
Plaça del Loreto
25 juliol
21,30
Boleros i Havaneres
Selva Camp
Castell
16 Agost
22.00
Aires de Gralla
Siurana
Plaça Església
16 Agost
22,00
3a TROBADA IBEROAMERICANA PER JOVES INTÈRPRETS
Dúo Masdeu-Olshaneski
Mont-Roig
Ermita Mare de Deu la Roca
30 d`Agost
19,00
Duo Chillida
Sta. Oliva
Castell Sta. Oliva
3 d’ Agost
22,00
Trio Kulman
Vila-seca
Auditori Pare A. Soler
19 d’Octubre
18,00
Elisenda Pujals – Mariam Márquez
Vila-seca
Auditori Pare A. Soler
26 d’Octubre
18,00