Presentació
Associació Esportiva Xino Xano, es una Entitat de caire esportiu que des de 1996 ens dediquem a promoure el piragüisme i el rem en Muleta tradicional. Animat a gaudir de l'aigua i la natura de l'Ebre fent esport amb nosaltres. T'esperem!

DELTEBRE INSTAL•LACIONS A.E.XINO XANO 12 de Setembre 2015

6ª PROVA PROGRAMA 2020

XVIIª MITJA MARATÓ DE L’EBRE

XIIé PREMI RAMÓN CALVO

IVª REGATA K4 ROSET


El dissabte 12 de Setembre hem organitzat a les nostres Instal·lacions la 6ª Prova del Programa 2020 de la temporada 2015 per als petits fins a Infantils. També s’ha organitzat, per a les categories més grans, la Mitja Marató de l’Ebre que aquest any arriba a la XVIIª edició així com el XIIé Premi Memorial Ramón Calvo per al palista o palistes del Club que entrin en primera posició a la meta a la prova de la Mitja Marató. Per tercer any consecutiu i gràcies a la col·laboració de Angules i Mariscos Roset, s’ha celebrat la IVª Regata Roset K4.

La participació total ha sigut de 149 palistes dels 8 Clubs catalans: C.N.Banyoles, C.P. Castelldefels, C.N. Lleida, Sícoris Club Lleida, A.P.Balaguer, Club Costa Daurada de Torredembarra, Kayak Mitjana de Lleida i el Xino Xano així com dos clubs de la Comunitat Valenciana, la Penya Piragüisme d’Antella. i el Club Piragüisme Silla.

A continuació teniu els resultats que hem obtingut a la Prova del Programa 2020 i també el resultat final de la Temporada 2015:

6ª PROVA PROGRAMA 2020

MODALITAT K1

ALEVÍ DONES

GEORGINA MONRÓS PRÍNCEP

1a

ALEVÍ HOMES

EMILIANO LEONTE

11é

PAU FORÉS

13é

PAU ENRIQUE

15é

INFANTIL B DONES

LAURA BALAGUÉ

3a

INFANTIL B HOMES

J. JAIRO CAMARASA

2n

TASIO ARRAZOLA

ROGER TOMÀS

FC

ANDREI NECHIFOR

FC

INFANTIL A DONES

GEMMA PUJOL

3a

INFANTIL A HOMES

ÀLEX MARCOS

3r

RUBEN MENDIOLA

VÍCTOR NOCHE

RESULTAT PER CLUBS

CLUB NATACIÓ BANYOLES

1r

SICORIS CLUB (LLEIDA)

2n

C.P.CASTELLDEFELS

3r

A.E.XINO XANO

4rt



RESULTATS FINALS PROGRAMA 2020

TEMPORADA 2015

MODALITAT K1


 

PUNTUACIÓ PER CURSA

SUMA

TOTAL

LLOC

 

 

ALEVÍ HOMES

 

 

 

 

 

 

 

 

PAU ENRIQUE

 

 

 

 

 

36

36

32é

PAU FORÉS

 

 

 

 

29

38

67

28é

EMILIANO LEONTE

 

 

37

27

40

40

144

19é

DAVID MARTÍNEZ

 

 

42

33

 

 

75

27é

ALEVÍ DONES

 

 

 

 

 

 

 

 

GEORGINA MONRÓS

 

60

100

100

60

100

420

2a

INFANTIL B HOMES

 

 

 

 

 

 

 

 

TASIO ARRAZOLA

 

 

 

42

 

45

87

11é

J. JAIRO CAMARASA

 

 

80

60

60

80

280

3r

MICHAEL ISACHENKO

 

 

 

45

40

 

40

19é

MOHAMED KOURDIYOU

 

 

 

45

 

 

45

17é

ANDREI NECHIFOR

 

 

 

 

41

 

41

18é

ROGER TOMÀS

 

 

43

40

 

 

83

13é

INFANTIL B DONES

 

 

 

 

 

 

 

 

LAURA BALAGUÉ

 

60

100

100

80

60

400

2a

YANIRA ZIANI

 

 

60

--

60

--

120

4a

INFANTIL A DONES

 

 

 

 

 

 

 

 

NEUS CURTO

 

 

 

 

47

 

47

7a

GEMMA PUJOL

 

 

60

60

--

60

180

4a

INFANTIL A HOMES

 

 

 

 

 

 

 

 

GERARD CARRERA

--

--

43

43

44

 

130

10é

ALEX MARCOS

 

 

39

44

46

60

189

RUBEN MENDIOLA

 

 

 

 

 

45

45

13é

VÍCTOR NOCHE

 

 

--

42

--

44

86

11é

CLUB NATACIÓ BANYOLES

 

 

 

 

 

 

11633

1r

SICORIS CLUB (LLEIDA)

 

 

 

 

 

 

5895

2n

A.E.XINO XANO

 

 

 

 

 

 

2455

3r


A continuació teniu els resultats de la Mitja Marató:

XVIIª MITJA MARATÓ DE L’EBRE

MODALITAT K1

NOM I COGNOMS

TEMPS

LLOC

PUNTS

 CADET HOMES

GUILLEM GONZÀLEZ

0:25:38:40

1r

33

VETERÀ A

 

 

 

RICARD FRANCH GILABERT

0:32:11:55

3r

21

MODALITAT C1

HOMES ABSOLUTA

 

 

 

VÍCTOR MENDIOLA CURTO

0:37:52:37

3r

21

MODALITAT K2

CADET B HOMES

 

 

 

DAVID NAVARRO CASANOVA

0:22:35:22

1rs

--

ALBERT NAVARRO CASANOVA

ERIC RIBES LLAURADÓ

0:32:51:27

2ns

--

JOSUÉ MONRÓS PRÍNCEP

RESULTAT  PER CLUBS MITJA MARATÓ

SÍCORIS CLUB

 

1er

215

P.P ANTELLA

 

2on

93

C.P. CASTELLDEFELS

 

3r

90

A.E.XINO XANO

 

4rt

75


Els resultats de la IVª Regata Roset K4 són els següents:

IVª REGATA ROSET K4

MODALITAT K4

CATEGORIA HOMES ABSOLUTA

NOM PALISTES

CLUB

TEMPS

LLOC

IVÁN RODRÍGUEZ

C.P. CASTELLDEFELS

14:08:47

1rs

MARC RODRÍGUEZ

DAVID LLAMAS

ALBERT LIBERAL

DAVID NAVARRO

A. E.XINO XANO

14:50:63

2ns

ERIC RIBES

ALBERT NAVARRO

GUILLEM GONZÀLEZ

RAFAEL HERRERA

SICORIS CLUB

15:03:32

3rs

LLUÌS CHACÓN

J.RAMÓN GAIRÍ

VÍCTOR CRAVIOTTO

BÁRBARA PARDO

MIXTE ANTELL-SILLA

15:17:19

4ts

LEANDRO ORTÍZ

XAVIER PUCHALT

RAIMON GASTALDO

MARCOS DOBARRO

A.P. BALAGUER

17:20:85

5ns

JOSEP DOMINGO

ORIOL BARBOSA

XAVIER BALSELLS

ZSIGMOND TAR

C.P. CASTELLDEFELS

18:13:48

6ns

SANTIAGO LASUNCIÓN

ALBERT SIERRA

POL CONDOMINAS

RESULTATS PER CLUB REGATA K4

C.P. CASTELLDEFELS

 

1rs

46

A.E. XINO XANO

 

2ns

27

SÍCORIS CLUB

 

3rs

21

En quan al premi del XIIè Memorandum Ramón Calvo, que és dona a la primera embarcació del Xino Xano que arriba a la meta, en aquesta ocasió va ser per a la K2 formada pels germans David i Albert Navarro.

Fins l'any que ve.

 



SPRINT JUNIOR & U-23 EUROPE CHAMPIONSSHIPS 2015

PARTICIPACIÓ AL CAMPIONAT EUROPEU DE PISTA JUNIOR A BASCOV (Romania)

BASCOV (Romania)

17/18/19/20 Setembre 2015

SPRINT JUNIOR & U-23

EUROPE CHAMPIONSSHIPS 2015


Els passats 17-18-19 i 20 de Setembre es va realitzar a BASCOV (Romania) el Campionat Europeu de Pista de Júniors i Sub 23.
El nostre palista ANDREU MOR MALDONADO va participar amb l’equip espanyol en la Modalitat de K2, junt amb el galleg IAGO MONTEAGUDO en les distàncies de 500 i 1000 m. A continuació teniu els resultats aconseguits:


SPRINT JUNIOR

MODALITAT K2 500 m

 

SÉRIES

 

SEMIFINAL

 

 

FINAL

 

 

NOM I COGNOMS

 

ES CLASSIFIQUEN

1r Final A, 2/7 Semifinal

Del 1-3 final A

Del 4-7 final B

Del 7-9 Fora

FINAL B

JUNIOR HOMES

 

 

 

ANDREU MOR MALDONADO

5ns

(1:41.008)

6ns

(1:40.608)

5ns (1:39:416)

IAGO MONTEAGUDO

MODALITAT K2 1.000 m

 

SÉRIES

 

SEMIFINAL

 

FINAL

 

 

NOM I COGNOMS

 

ES CLASSIFIQUEN

1r Final A, 2/7 Semifinal

Del 1-3 final A

Del 4-7 final B

Del 7-9 Fora

FINAL B

JUNIOR HOMES

 

 

 

ANDREU MOR MALDONADO

6ns

(3:34.292)

6ns

(3:36.492)

8ns

(3:38.360)

IAGO MONTEAGUDO