Enllaços d'interès
ACB
Eurobasket 2007
NBA
::Inici >Eurobasket 2007

Eurobasket 2007

Del 3 al 17 de setembre

La cançó de l'eurobasket

ShowTime d'Estopa

Per si algú està interessat en descarregar-se la cançó de l'Eurobasket que tant i tant sentirem a la Sexta les properes setmanes aquí us la pengem.

ShowtimeShowtime



Seleccions

Resum de les 16 seleccions

Selecció
Millor Jugador
A destacar
Previsió
Espanya
P. Gasol
És un equip (obvi?)
1
França
T. Parker
El millor físic i el millor director, que més es necessita?
2
Lituània
S. Jasikevicius
Molt de potencia a tot arreu, però escàs compromís amb la selecció
3
Grècia
T. Papaloukas
Un equip compacte i d’extraordinària defensa
4
Itàlia
M. Belinelli
Veterania i molta qualitat jove (Bargiani, Belinelli...)
5
Alemanya
D. Nowitzki
Arribaran fins on els mestre Nowitzki pugui (molt lluny)
6
Rússia
A. Kirilenko
Unes qualitats físiques impressionants, però els falta cap
7
Sèrbia
D. Milicic
En plena recosntrucció però capaços de tot
8
Eslovènia
S. Becirovic
Molt de talent però falta de mentalitat i d’esperit d’equip
9
Croàcia
Z. Planinic
Massa renovació per buscar alguna cosa. Excel·lents tiradors
10
Turquia
S. Erdogan
Un bloc jove de molta qualitat, potser massa joves?
11
Rep. Txeca
L. Barton
Només la dupla Barton-Welsch
12
Letònia
A. Biedrins
Molta joventut i molt de futur, potser sense interiors
13
Portugal
E. Evora
La millor arma el factor sorpresa, però els hi fa falta una mica de tot
14
Polònia
A. Wojcik
Clarament la selecció més inferior que treballa de cara al 2009 on seran anfitrions
15

* Falta la selecció que es clasffificarà aquesta setmana que quedara per l'alçada de Letònia

 

Alemania
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
4
Mithat Demirel
B
180
1978
Sin equipo (-)
5
Ademola Okulaja
A
202
1975
Brose Bamberg (Alemania)
6
Sven Schultze
A
205
1978
Snaidero Udine (Italia)
7
Robert Garrett
E
192
1977
Brose Bamberg (Alemania)
8
Johanes Herber
E
197
1983
Alba Berlín (Alemania)
9
Steffen Hamann
B
193
1981
Brose Bamberg (Alemania)
10
Demond Greene
E
185
1979
Brose Bamberg (Alemania)
11
Pascal Roller
B
180
1976
Skyliners Frankfurt (Alemania)
12
Guido Grunheid
AP
205
1982
Hanzevast Capitals (Holanda)
13
Patrick Femerling
P
213
1975
Alba Berlín (Alemania)
14
Dirk Nowitzki
AP
213
1978
Dallas Mavericks (NBA)
15
Jan-Hendrik Jagla
AP
213
1981
DKV Joventut (ACB)

Croacia
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Marko Popovic
B
185
1982
Zalgiris Kaunas (Lituania)
 
Zoran Planinic
B
197
1982
TAU Cerámica (ACB)
 
Roko-Leni Ukic
B
188
1984
AXA FC Barcelona (ACB)
 
Davor Kus
E
191
1978
Unicaja (ACB)
 
Marko Tomas
E
196
1985
Alta Gestión Fuenla. (ACB)
 
Marino Bazdaric
E
197
1978
ViveMenorca (ACB)
 
Mario Stojic
A
198
1980
ViveMenorca (ACB)
 
Marin Rozic
A
203
1983
Cibona Zagreb (Croacia)
 
Luksa Andric
A
202
1985
Cibona Zagreb (Croacia)
 
Marko Banic
AP
200
1984
Iurbentia Bilbao B. (ACB)
 
Damir Markota
AP
209
1985
Milwaukee Bucks (NBA)
 
Nikola Prkacin
AP
208
1975
Dynamo Moscú (Rusia)
 
Mario Kasun
P
215
1980
AXA FC Barcelona (ACB)
 
Stanko Barac
P
217
1986
TAU Cerámica (ACB)

Eslovenia
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
4
Sandi Cebular
E
194
1986
Sin equipo ()
5
Jaka Lakovic
B
186
1978
AXA FC Barcelona (ACB)
6
Aleksandar Capin
B
186
1982
Whirlpool Varese (Italia)
7
Goran Dragic
B
188
1986
TAU Cerámica (ACB)
8
Rasho Nesterovic
P
214
1976
Toronto Raptors (NBA)
9
Matjaz Smodis
AP
205
1979
CSKA Moscú (Rusia)
10
Uros Slokar
AP
210
1983
Triumph Lyubertsy (Rusia)
11
Jaka Klobucar
E
194
1987
Geoplin Slovan (Eslovenia)
12
Goran Jagodnik
A
202
1974
Hemofarm (Serbia)
13
Domen Lorbek
E
196
1985
MMT Estudiantes (ACB)
14
Gasper Vidmar
AP
210
1987
Efes Pilsen (Turquía)
15
Erazem Lorbek
AP
210
1984
Lottomatica Roma (Italia)

España
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
4
Pau Gasol
P
215
1980
Memphis Grizzlies (NBA)
5
Rudy Fernández
E
195
1985
DKV Joventut (ACB)
6
Carlos Cabezas
B
186
1980
Unicaja (ACB)
7
Juan Carlos Navarro
E
192
1980
Memphis Grizzlies (NBA)
8
José Manuel Calderón
B
191
1981
Toronto Raptors (NBA)
9
Felipe Reyes
P
206
1980
Real Madrid (ACB)
10
Carlos Jiménez
A
204
1976
Unicaja (ACB)
11
Sergio Rodríguez
B
190
1986
Portland Trail Blazers (NBA)
12
Berni Rodríguez
E
197
1980
Unicaja (ACB)
13
Marc Gasol
P
215
1985
Akasvayu Girona (ACB)
14
Alex Mumbrú
A
202
1979
Real Madrid (ACB)
15
Jorge Garbajosa
AP
205
1977
Toronto Raptors (NBA)
16
Jordi Trias
AP
207
1980
AXA FC Barcelona (ACB)

Francia
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
4
Joseph Gomis
E
180
1978
Grupo Capitol Valladolid (ACB)
5
Pape Badiane
P
208
1980
Roanne (Francia)
6
Aymeric Jeanneau
B
185
1978
Asvel Villeurbanne (Francia)
7
Yohann Sangare
B
192
1983
Asvel Villeurbanne (Francia)
8
Yakhouba Diawara
A
200
1982
Denver Nuggets (NBA)
9
Tony Parker
B
186
1982
San Antonio Spurs (NBA)
10
Cédric Ferchaud
E
192
1980
Pau Orthez (Francia)
11
Florent Pietrus
AP
201
1981
MMT Estudiantes (ACB)
12
Tariq Kirksay
AP
199
1979
Unics Kazan (Rusia)
13
Boris Diaw
A
203
1982
Phoenix Suns (NBA)
14
Ronny Turiaf
AP
206
1983
Los Angeles Lakers (NBA)
15
Fréderic Weis
P
218
1977
Iurbentia Bilbao B. (ACB)

Grecia
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Theodoros Papaloukas
B
200
1977
CSKA Moscú (Rusia)
 
Dimitris Diamantidis
B
196
1980
Panathinaikos (Grecia)
 
Nikos Zisis
B
195
1983
CSKA Moscú (Rusia)
 
Vassilis Spanoulis
E
192
1982
Panathinaikos (Grecia)
 
Nikos Chatzivretas
E
195
1977
Panathinaikos (Grecia)
 
Michalis Pelekanos
A
198
1981
Real Madrid (ACB)
 
Panagiotis Vassilopoulos
A
202
1984
Olympiacos (Grecia)
 
Antonios Fotsis
AP
209
1981
Dynamo Moscú (Rusia)
 
Michalis Kakiouzis
AP
204
1976
Cajasol (ACB)
 
Demos Dikoudis
AP
205
1977
Panathinaikos (Grecia)
 
Lazaros Papadopoulos
P
210
1980
Real Madrid (ACB)
 
Kostas Tsartsaris
P
205
1979
Panathinaikos (Grecia)
 
Giannis Bouroussis
P
215
1983
Olympiacos (Grecia)
 
Andreas Glyniadakis
P
214
1981
Sin equipo ()
 
Loukas Mavrokefalidis
P
208
1984
Olympiacos (Grecia)



Italia
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Massimo Bulleri
B
188
1977
Armani Jeans Milán (Italia)
 
Marco Mordente
B
190
1979
Benetton Treviso (Italia)
 
Fabio di Bella
B
186
1978
VidiVici Bolonia (Italia)
 
Marco Belinelli
E
196
1986
Golden State Warriors (NBA)
 
Gianluca Basile
E
192
1975
AXA FC Barcelona (ACB)
 
Giuliano Maresca
A
192
1981
Benetton Treviso (Italia)
 
Stefano Mancinelli
A
203
1983
Climamio Bolonia (Italia)
 
Matteo Soragna
A
197
1975
Benetton Treviso (Italia)
 
Andrea Bargnani
AP
211
1985
Toronto Raptors (NBA)
 
Angelo Gigli
AP
207
1983
Benetton Treviso (Italia)
 
Luigi Datome
A
202
1987
Montepaschi Siena (Italia)
 
Andrea Crosariol
P
210
1984
VidiVici Bolonia (Italia)
 
Denis Marconato
P
211
1975
AXA FC Barcelona (ACB)
 
Luca Garri
P
205
1982
VidiVici Bolonia (Italia)

Letonia
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Janis Blums
B
190
1982
Eldo Napoli (Italia)
 
Raimonds Vaikulis
B
191
1980
Barons Riga (Letonia)
 
Sandis Valters
E
190
1978
ASK Riga (Letonia)
 
Kristaps Janicenoks
A
196
1983
Climamio Bolonia (Italia)
 
Armands Skele
A
193
1983
Barons Riga (Letonia)
 
Aigars Vitols
A
192
1976
Ventspils (Letonia)
 
Gatis Jahovics
A
198
1984
ASK Riga (Letonia)
 
Pavels Veselovs
AP
207
1983
Ventspils (Letonia)
 
Uvis Helmanis
AP
203
1972
Ventspils (Letonia)
 
Kaspars Berzins
AP
204
1985
Barons Riga (Letonia)
 
Andris Biedrins
P
208
1986
Golden State Warriors (NBA)
 
Kaspars Cipruss
P
207
1982
Ventspils (Letonia)
 
Raitis Grafs
P
207
1981
ASK Riga (Letonia)

Lituania
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Sarunas Jasikevicius
B
192
1976
Golden State Warriors (NBA)
 
Giedrus Gustas
B
190
1980
Barons Riga (Letonia)
 
Ramunas Siskauskas
E
197
1978
CSKA Moscú (Rusia)
 
Rimantas Kaukenas
E
192
1977
Montepaschi Siena (Italia)
 
Donatas Slanina
E
191
1977
Prokom Trefl Sopot (Polonia)
 
Linas Kleiza
A
203
1985
Denver Nuggets (NBA)
 
Jonas Maciulis
A
200
1985
Zalgiris Kaunas (Lituania)
 
Simas Jasaitis
A
200
1982
TAU Cerámica (ACB)
 
Darius Songaila
AP
205
1978
Washington Wizards (NBA)
 
Paulius Jankunas
AP
205
1984
Zalgiris Kaunas (Lituania)
 
Ksystof Lavrinovic
P
210
1979
Montepaschi Siena (Italia)
 
Robertas Javtokas
P
210
1980
Dynamo Moscú (Rusia)
 
Darjus Lavrinovic
P
212
1979
Unics Kazan (Rusia)

Polonia
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Lukasz Koszarek
B
187
1984
Anwil Wloclawek (Polonia)
 
Iwo Kitzinger
B
188
1985
BOT Turow (Polonia)
 
Robert Skibniewski
B
182
1983
BOT Turow (Polonia)
 
Krzysztof Szubarga
B
184
1984
Polonia Warszawa (Polonia)
 
Pawel Kikowski
E
190
1986
Polpak Swiecie (Polonia)
 
Andrzej Pluta
E
182
1974
Anwil Wloclawek (Polonia)
 
Bartlomiej Woloszyn
A
197
1986
Anwil Wloclawek (Polonia)
 
Przemyslaw Frasunkiewicz
A
201
1979
Energa Czarni (Polonia)
 
Radoslaw Hyzy
A
200
1977
Slask Wroclaw (Polonia)
 
Adam Wojcik
AP
207
1970
Sin equipo ()
 
Filip Dylewicz
AP
202
1980
Prokom Trefl Sopot (Polonia)
 
Robert Witka
AP
205
1981
BOT Turow (Polonia)
 
Szymon Szewczyk
P
209
1982
Lokomotiv Rostov (Rusia)
 
Kamil Pietras
P
207
1988
Olimpija Liubliana (Eslovenia)

Portugal
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Filipe Silva
B
193
1979
Villa Los Barrios (LEB)
 
Mario Fernandes
B
174
1982
Plasencia (LEB Plata)
 
Carlos Andrade
E
197
1978
Bruesa GBC (LEB)
 
Miguel Minhava
E
196
1983
L'Hospitalet (LEB)
 
Joao Santos
A
204
1979
Grupo Capitol Valladolid (ACB)
 
Joao Betinho Gomes
A
198
1985
Sin equipo ()
 
Paulo Simao
A
200
1976
Belenenses (Portugal)
 
Sergio Ramos
A
200
1975
Basquetinca.com Inca (LEB)
 
Paulo Cunha
AP
199
1980
Oporto (Portugal)
 
Jorge Coelho
AP
202
1978
Alimentos Palencia (LEB Plata)
 
Miguel Miranda
AP
205
1978
Sin equipo ()
 
Elvis Evora
P
205
1978
Ovarense (Portugal)
 
Francisco Jordao
P
200
1979
Sin equipo ()

República Checa
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Maurice Whitfield
B
186
1973
O. Patron (Grecia)
 
Stepan Vrubl
B
185
1976
A Plus Brno (Rep. Checa)
 
Jiri Welsch
E
197
1980
Unicaja (ACB)
 
Pavel Benes
E
190
1975
Nymburk (Rep. Checa)
 
Michal Kremen
A
200
1981
Nymburk (Rep. Checa)
 
Lubos Barton
A
202
1980
DKV Joventut (ACB)
 
Ladislav Sokolovsky
A
200
1977
Nymburk (Rep. Checa)
 
Radek Necas
A
204
1980
Nymburk (Rep. Checa)
 
Jaroslav Prasil
AP
200
1980
Ostrava (Rep. Checa)
 
Petr Benda
AP
204
1982
Nymburk (Rep. Checa)
 
Lukas Kraus
AP
201
1984
Liberec (Rep. Checa)
 
Ondrej Starosta
P
215
1978
CAI Zaragoza (LEB)
 
Zbynek Pospisil
P
205
1981
Ostrava (Rep. Checa)
 
Jakub Houska
P
209
1982
Decin (Rep. Checa)

Rusia
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
JR Holden
B
184
1976
CSKA Moscú (Rusia)
 
Sergey Bykov
B
190
1983
Dynamo Moscú (Rusia)
 
Egor Vyaltsev
B
192
1985
Triumph Lyubertsy (Rusia)
 
Petr Samoylenko
B
187
1977
Dynamo Moscú (Rusia)
 
Dmitry Khvostov
B
190
1989
Dynamo Moscú (Rusia)
 
Nikolai Padius
E
195
1980
Unics Kazan (Rusia)
 
Anton Ponkrashov
E
198
1986
Khimki (Rusia)
 
Vitaly Fridzon
E
192
1985
Khimki (Rusia)
 
Zakhar Pashutin
E
196
1974
CSKA Moscú (Rusia)
 
Viktor Khryapa
A
203
1982
Chicago Bulls (NBA)
 
Sergey Monya
A
205
1983
Dynamo Moscú (Rusia)
 
Andrei Kirilenko
AP
209
1981
Utah Jazz (NBA)
 
Nikita Shabalkin
AP
204
1986
Khimki (Rusia)
 
Yury Vasiliev
AP
209
1981
Dynamo Moscú (Rusia)
 
Alexei Savrasenko
P
217
1979
CSKA Moscú (Rusia)

Serbia
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Marko Jaric
B
198
1978
Minnesota Timberwolves (NBA)
 
Milos Teodosic
B
195
1987
FMP Zeleznik (Serbia)
 
Milenko Tepic
E
198
1987
Partizan Belgrado (Serbia)
 
Vuk Radivojevic
E
197
1983
Alta Gestión Fuenla. (ACB)
 
Stefan Markovic
E
191
1988
Hemofarm (Serbia)
 
Milan Gurovic
A
204
1975
Prokom Trefl Sopot (Polonia)
 
Branko Cvetkovic
A
200
1984
Akasvayu Girona (ACB)
 
Zoran Erceg
AP
211
1985
FMP Zeleznik (Serbia)
 
Nemanja Aleksandrov
AP
209
1987
Estrella Roja (Serbia)
 
Dragan Labovic
AP
205
1987
FMP Zeleznik (Serbia)
 
Novica Velickovic
AP
205
1986
Partizan Belgrado (Serbia)
 
Darko Milicic
P
212
1985
Memphis Grizzlies (NBA)

Turquía
Jugador
POS
ALT
AÑO
Equipo(País)
 
Ender Arslan
B
190
1983
Efes Pilsen (Turquía)
 
Engin Atsur
B
193
1984
Benetton Treviso (Italia)
 
Hakan Demirel
B
192
1986
Fenerbahçe (Turquía)
 
Serkan Erdogan
E
190
1978
TAU Cerámica (ACB)
 
Ibrahim Kutluay
E
198
1974
Fenerbahçe (Turquía)
 
Cenk Akyol
E
196
1987
Efes Pilsen (Turquía)
 
Hidayet Turkoglu
A
203
1979
Orlando Magic (NBA)
 
Ersan Ilyasova
A
205
1987
AXA FC Barcelona (ACB)
 
Mehmet Okur
AP
210
1979
Utah Jazz (NBA)
 
Kerem Gonlum
AP
207
1977
Efes Pilsen (Turquía)
 
Omer Asyk
P
211
1986
Alpella (Turquía)
 
Oguz Savas
P
205
1987
Fenerbahçe (Turquía)
 
Kaya Peker
P
207
1980
TAU Cerámica (ACB)
 
Ermal Kurtoglu
P
207
1980
Efes Pilsen (Turquía)
 
Semih Erden
P
211
1986
Fenerbahçe (Turquía)